Duyurular

Güncel Duyurular
 • 26 3

  Kimyasal Tepkimelerde Enerji

   Kimyasal Tepkimelerde Enerji videoları tamamlandı ve sisteme yüklendi..Bu ünite ile ilgili kısa bir videolu  açıklama yaptım videoların en alt kısmında bulabilirsiniz.Bundan sonra sisteme yüklenecek ünite Sıvı Çözeltiler olacak daha sonra Hız Denge Çözeltilerde Denge şeklinde konu anlatımları devam edecek..

  Salı günü sonuçlar açıklanacak,üzülmeyceğiniz ve lys de istediğiniz yere çekebileceğiniz bir sıralmanız olur İnşallah..İyi çalışmalar..

 • 25 3

  Kimyasal Tepkimelerde Enerji

   Enerji ünitesinin ilk 4 videosu sisteme yüklendi kalan videoların  tamamı  bu hafta pazar akşamına yüklenir.

 • 19 3

  Modern Atom Teorisi

    Modern Atom Teorisi Ünitesi siteye yüklendi Videoların içerikleri hakkında tanıtım videosu çektim..

  Bundan sonra Tepkimelerde Enerji Ünitesi Yüklenecek videoalrın çoğu hazır önümüzdeki hafta sonunu  bulur yüklenmesi..

  (Bilmeyenler için video Hızlandırmanın  nasıl yapılacağı ile ilgili bilgi videoa paneli kısmında)

  Kolay gelsin..

 • 16 3

  YÜKSELTGENME BASAMAĞI VE ADLANDIRMA

  YÜKSELTGENME BASAMAĞI VE ADLANDIRMA videosu  `Kimyasal Hesaplamlar` Kısmındaki videolarının en sonuna  eklendi, değerlik bulma ve adlandırmada sıkıntınız varsa ilk olarak bu video ile başlayın aynı zamanda elektrokimya konusunda ve Redoks tepkimleri kısmında da bu konu ile ilgili altyapınız iyi değilse izleyiniz..

   

  Modern AtomTeorisi ise bu hafta sonuna kadar yüklenir..

 • 12 3

  LYS HAKKINDA

    Öncelikle Geçmiş olsun..

  LYS Konularının ne kadarı siteye yüklendi?

  Yakın zamanda hangi videolar yüklenecek?

  Çalışmaya nereden başlamalıyım?

   

  gibi soruların cevaplarını bulabileceğiniz bir video hazırladım...

  Video panelindeki   `Deneme Sınavları ` kısmından videoya ulaşabilirsiniz...

 • 4 3

  8,9 ve 10. Denemeler ve MEB Kitabları

   Son 3 deneme siteye yüklendi, PDF lerinide dökümanlar kısmından bulabilirsiniz..Aynı zamanda MEB in Komisyon tarafından hazırladığı 9.ve 10.sınıf ders kitaplarını da `Genel Özet ` kısmına yükledim, özellikle son iki konuya MEB kitablarından da bakmanızı öneririm kalan zamanda..Görüşmek üzere..

 • 24 2

  YGS Denemeler

   8,9 ve 10. Denemeler Bu hafta sisteme yüklenir. Genel mailler üzerine tekrar hatırlatıyorum YGS özetlerinin olğudu yer `Dökümanlar` daki `Genel Özet` yazan kısımda..( LYS üyeleride özetlere ulaşabiliyor.)

 • 20 2

  YGS nin Son Özetleri siteye Eklendi

   

  Son özetler yüklendi ,daha öncede belirtiğim gibi elimden geldiğince sözel ağırlıklı olan kısmların özetlerini yazmaya çalıştım,sadece buradaki özetlerle sınırlı kalmamaya çalışın, Kolay gelsin,,,(LYS Paketi üyeride özetlere ulaşabiliyorlar , Dökümanlar `Genel Özet` kısmında...)

 • 19 2

  Video Hızlandırma için Tekrar Hatırlatma

   

  Videoları hızlandırmak için Google Chrome ‘un aşağıda linki verilen hızlandırma eklentisini kullanabilirsiniz.Linkteki hızlandırma eklentisini yükleyin,videoyu açtıktan sonra sol üste göreceksiniz.(sadece Google Chrome da çalışır)
  https://chrome.google.com/webstore/detail/video-speed-controller/nffaoalbilbmmfgbnbgppjihopabppdk/related?hl=en
 • 13 2

  YGS PDF

   

  Endüstri ve Canlılarda Enerjinin sözel ağırrlıklı kısımları, Simya,Kimyanın Alt Dalları,Erime ve Kaynama Noktası Karşılaştırmaları ... konularına ait özetler yüklendi.

  Son olarak asit baz , buhar basıncı, koligatif özellikler konuları ile ilgili özet azırlıkları devam ediyor 1 hafta içinde yükleriz ve bitmiş olur tamamı..

  Şuan  sistemdeki 7 denemeyi mutlaka çözün..

  Girdiğin denemelerde yapamadığın kısımları mutlaka not al ve o hafta o kısımlara çalış..Denemelerden sonra kitapçıklar bir köşeye atılmasın..

   

 • 8 2

  İlk 7 Deneme Hazır

   İlk 7 deneme  sisteme yüklendi videolu çözümleri yapıldı. Kalan 3 denemeyi 20 şubattan sonra yükleyeceğim, bu denemelerin PDF lerini çıkartıp mutlaka önce siz çözün,cevap anahtarları PDF içinde mevcut.

  Özetleri yüklemeye devam edeceğim Endüstri ve Canlılarda Enerji, Asit Baz, Kimyasal Türler ve İlk ünite ile ilgili özetler hazırlanıyor..

  Kalan günlerde SAKİN olmanız sizi avantajlı hale getirecektir,daldan dala konudan konuya atlamayın ,sorular üzerinden genel tekrarlar yapın , konu eksiliği olanlar videoları belli bir program dahilinde izlesin, videoları hızlandırma ile ilgili Duyurular kısmının  en altında link verdim..Görüşmek üzere..

 • 5 2

  Kimya Her Yerde ÖZET PDF Yüklendi

   ` Genel ÖZET ` yazan dosyada bulabilirsiniz., iki gün içinde YGS denemelerinin çoğu sisteme yüklenir.

 • 31 1

  YGS Denemelerine Başladık

    Merhaba Arkadaşlar 10 tane deneme sınavı yapacağımızı söylemiştik.

  1.ve 2.deneme videoları sisteme yüklendi PDF leride en geç yarın sistemde olur. PDF lerde cevap anahtarıda olacak direk kontrol etmeniz için , soruların çözümlerini yaparken soru ile ilgili ufak konu tekrarlarıda yapmaya çalışacağım..

   

  Kimya her Yerde ünitesinin özet notları bitmek üzere en kısa sürede paylaşacağım. (Diğer sözl kısımlarda hazırlanıyor)

   

  Organik bitti gibi bir kaç video düzenlemesi kaldı,Organikten Hemen Sonra Modern Atom Teorrisi anlatılacak

 • 25 1

  Eklenen Videolar

   ---YGS genel Tekrar Isı ve Sıcaklık Soru çözüm (Ünite Değerlendirme Videoları kısmında bulabilirsiniz)..Kimya Her Yerde`nin Son birkaç videosu kaldı Hazırlanıyor

  ---Organik Aldehitlerin Elde Yöntemleri ve Tepkimeleri, Ketonların Elde Yöntemleri

 • 25 1

  Şimdilik Eklenen Dökümanlar

  ----- Bilim İnsanları ve çalışmaları hakkında kısa hatırlatma

   ---  Bazı Asit ve bazların yaygın adları ve kullanım alanları

  ---Osmoz olayı

  ---Simya Süreci

  YGS ve LYS Paketi Üyeleri Dökümanları Genel Özet Kısmından İndirebilirler

   

 • 21 1

  Yüklenen Videolar

   

  ---YGS den Yapı Malzemeleri (Kimya Her Yerde Ünitesine ait)

  ---LYS den Eterler, Aminler ve Aldehitlerin bir kısmı

 • 15 1

  LYS Paketi üyeleri için Bilgilendirme

   Merhaba LYS Paketi üyelerini ilgilendirecek bir konu hakkında kısa bilgilendirme videosunu `Kimyasal Hesaplamalar ,Gazlar veya Sıvı Çözeltiler` üniteleri içine ekledim, izleyebilirsiniz.

 • 15 1

  YGS Yüklenen Videolar

   

   

   

  Karışımlar ve Gazlar Genel tekrar videoları sisteme yüklendi ..`Ünite Değerlendirme` Testleri kısmında bulabilirsiniz..(pdfleri akşama yüklenir)..

  Son ünite Kimya Her Yerde Ünitesinin büyük çoğunluğu anlatıldı akşama uüklenir.

 • 12 1

  Son iki ay kala...

   

   Bu başlık pek hoşunuza gitmeyebilir farkındayım..İçinizin daha çok `daralaçağı` dönemlere girmeye başladık,tam endişeyi ve kaygıyı kontrol etme zamanlarına girdik,sakın gevşemeyin.Sizi sizden başa iyi tanıyan kimse yok , içi sesnizle kendinize daima telkinlerde bulunun, şu dönemde kimse ile kendinizi kıyaslamayın, netlerim artacak mı endişesi ile gereksiz yere kafanızı meşgül etmeyin,mutlaka artacak.. Denemelerde istediği sonucu tam alamayıp sınavda iyi yapan çok kişiyi tanıyorum ( tam tersinin olma ihtimali de var tabiki ..)..Şuan sen sadece çalış 2 ay sonrasını düşünme ,konudan konuya atlama sakin ol...

   

  YGS den son konumuz kaldı, onuda yakın zamanda çekeceğim ,10 adet çok özenle seçtiğim sorulardan oluşan deneme sınavları  hazırlıyorum, tek bir pdf halinde tüm deneme sınavlarını siteye yükleyeceğim ve bu denemeler üzerinden soru çözerken konuları da  tekrar etmiş olacağız yani özet konu anlatımı da yapmış olacağım.. Sizde çıktısını alıp video çözümlerine bakmadan önce çözüp eksiklerinizi görme fırsatınız olacak.Aysrıca sıkıntılı olan konulardan (gazlar, karışımlar, ilk konudaki ısı sıcaklık grafikleri soruları,kimya kanunları ) ünite değerlendirme sorularımız olacak..

   

  LYS de ise Organik yakın zamanda bitecek , görüşmek üzere..

 • 9 1

  ALKOLLER

    Alkoller ünitesi anlatıldı siteye yüklendi.

 • 9 1

  Tuzlar

   Tuzlar ve Kullanım alanları ile ilgili özet siteye yüklendi

 • 8 1

  Karışımların Ayrıştırılması- Özet

   Karışımların Ayrıştırılması konusuna ait özet siteye yüklendi. Dökümanlar kısmındaki `Genel Özet` sekmesinden ulaşabilirsiniz.LYS paketine üye olanlar ise `Deneme Sınavları` sekmesinden YGS özetlerine ulaşabilecekler...( Şubat ay içerisinde özeti çıkarılan kısımlar parça parça yüklenecektir) İyi Çalışmalar..

 • 8 1

  Endüstri ve Canlılarda Enerji

   Endüstri ve canlılarda enerji ünitesinin son konusu olan Enerji kaynakları siteye yüklendi.Anlatmadığım Kimya Heryerde Ünitesi kaldı, onun da hazırlıkları devam ediyor..Özellikle son ünitenin özetini çıkardıktan sonra konuyu size anlatacağım.

 • 5 1

  Tuzlar videosu yüklendi

 • 29 12

  Endüstri ve Canlılarda Enerji

   Endüstri ve Canlılarda Enerji ünitesi Yenilenebilir Enerji kaynakları videosu yüklendi bu ünite ile ilgili bir video daha olacak daha sonra Kimya Her Yerde ünitesine geçeceğiz

 • 25 12

  Cis Trans (Geometrik) İzomerliği yüklendi

 • 23 12

  Video Hzılandırma Hakkında

   

  Videoları hızlandırmak için Google Chrome ‘un aşağıda linki verilen hızlandırma eklentisini kullanabilirsiniz.Linkteki hızlandırma eklentisini yükleyin,videoyu açtıktan sonra sol üste göreceksiniz.(sadece Google Chrome da çalışır)
  https://chrome.google.com/webstore/detail/video-speed-controller/nffaoalbilbmmfgbnbgppjihopabppdk/related?hl=en

   

   

 • 21 12

  ORGANİK VİDEOLARI

  Günaydın , bu gün akşam Alkanların tepkimlerine ait video çekimi yapıp sisteme yüklüyorum.

 • 19 12

  Videolar Hakkında

   

  Bugün YGS kısmına 3 video daha yükledim Genel tekrar testlerine de  Ocak ortasında başlarım,  özellikle zorlandığınız; gazlar, karışım problemleri ve kimyasal türlerdeki  bazı kısımların( kaynama, erime,iyonik karakter vs. ) üzerinde sorularla tekrar duracağım.

    LYS de ise adlandırma bitti izomerlikle devam ediyoruz daha sonra tepkimeleri anlatacağım...(tepkimeler geçen yılki gibi değil gözünüz korkmasın)

  Sizden ricam en azından Şubata kadar Biraz LYS ağırlıklı çalışmanız.

  Şubat ayı itibari ilede YGS nin sözel kısımları için hazırlayacağım özetler elinizde olacak. (özetlere sadece lys paketini alan kişilerde ulaşabilecek).

  Görüşmek Üzere.