Duyurular

Güncel Duyurular
 • 15 1

  LYS Paketi üyeleri için Bilgilendirme

   Merhaba LYS Paketi üyelerini ilgilendirecek bir konu hakkında kısa bilgilendirme videosunu `Kimyasal Hesaplamalar ,Gazlar veya Sıvı Çözeltiler` üniteleri içine ekledim, izleyebilirsiniz.

 • 15 1

  YGS Yüklenen Videolar

   

   

   

  Karışımlar ve Gazlar Genel tekrar videoları sisteme yüklendi ..`Ünite Değerlendirme` Testleri kısmında bulabilirsiniz..(pdfleri akşama yüklenir)..

  Son ünite Kimya Her Yerde Ünitesinin büyük çoğunluğu anlatıldı akşama uüklenir.

 • 12 1

  Son iki ay kala...

   

   Bu başlık pek hoşunuza gitmeyebilir farkındayım..İçinizin daha çok `daralaçağı` dönemlere girmeye başladık,tam endişeyi ve kaygıyı kontrol etme zamanlarına girdik,sakın gevşemeyin.Sizi sizden başa iyi tanıyan kimse yok , içi sesnizle kendinize daima telkinlerde bulunun, şu dönemde kimse ile kendinizi kıyaslamayın, netlerim artacak mı endişesi ile gereksiz yere kafanızı meşgül etmeyin,mutlaka artacak.. Denemelerde istediği sonucu tam alamayıp sınavda iyi yapan çok kişiyi tanıyorum ( tam tersinin olma ihtimali de var tabiki ..)..Şuan sen sadece çalış 2 ay sonrasını düşünme ,konudan konuya atlama sakin ol...

   

  YGS den son konumuz kaldı, onuda yakın zamanda çekeceğim ,10 adet çok özenle seçtiğim sorulardan oluşan deneme sınavları  hazırlıyorum, tek bir pdf halinde tüm deneme sınavlarını siteye yükleyeceğim ve bu denemeler üzerinden soru çözerken konuları da  tekrar etmiş olacağız yani özet konu anlatımı da yapmış olacağım.. Sizde çıktısını alıp video çözümlerine bakmadan önce çözüp eksiklerinizi görme fırsatınız olacak.Aysrıca sıkıntılı olan konulardan (gazlar, karışımlar, ilk konudaki ısı sıcaklık grafikleri soruları,kimya kanunları ) ünite değerlendirme sorularımız olacak..

   

  LYS de ise Organik yakın zamanda bitecek , görüşmek üzere..

 • 9 1

  ALKOLLER

    Alkoller ünitesi anlatıldı siteye yüklendi.

 • 9 1

  Tuzlar

   Tuzlar ve Kullanım alanları ile ilgili özet siteye yüklendi

 • 8 1

  Karışımların Ayrıştırılması- Özet

   Karışımların Ayrıştırılması konusuna ait özet siteye yüklendi. Dökümanlar kısmındaki `Genel Özet` sekmesinden ulaşabilirsiniz.LYS paketine üye olanlar ise `Deneme Sınavları` sekmesinden YGS özetlerine ulaşabilecekler...( Şubat ay içerisinde özeti çıkarılan kısımlar parça parça yüklenecektir) İyi Çalışmalar..

 • 8 1

  Endüstri ve Canlılarda Enerji

   Endüstri ve canlılarda enerji ünitesinin son konusu olan Enerji kaynakları siteye yüklendi.Anlatmadığım Kimya Heryerde Ünitesi kaldı, onun da hazırlıkları devam ediyor..Özellikle son ünitenin özetini çıkardıktan sonra konuyu size anlatacağım.

 • 5 1

  Tuzlar videosu yüklendi

 • 29 12

  Endüstri ve Canlılarda Enerji

   Endüstri ve Canlılarda Enerji ünitesi Yenilenebilir Enerji kaynakları videosu yüklendi bu ünite ile ilgili bir video daha olacak daha sonra Kimya Her Yerde ünitesine geçeceğiz

 • 25 12

  Cis Trans (Geometrik) İzomerliği yüklendi

 • 23 12

  Video Hzılandırma Hakkında

   

  Videoları hızlandırmak için Google Chrome ‘un aşağıda linki verilen hızlandırma eklentisini kullanabilirsiniz.Linkteki hızlandırma eklentisini yükleyin,videoyu açtıktan sonra sol üste göreceksiniz.(sadece Google Chrome da çalışır)
  https://chrome.google.com/webstore/detail/video-speed-controller/nffaoalbilbmmfgbnbgppjihopabppdk/related?hl=en

   

   

 • 21 12

  ORGANİK VİDEOLARI

  Günaydın , bu gün akşam Alkanların tepkimlerine ait video çekimi yapıp sisteme yüklüyorum.

 • 19 12

  Videolar Hakkında

   

  Bugün YGS kısmına 3 video daha yükledim Genel tekrar testlerine de  Ocak ortasında başlarım,  özellikle zorlandığınız; gazlar, karışım problemleri ve kimyasal türlerdeki  bazı kısımların( kaynama, erime,iyonik karakter vs. ) üzerinde sorularla tekrar duracağım.

    LYS de ise adlandırma bitti izomerlikle devam ediyoruz daha sonra tepkimeleri anlatacağım...(tepkimeler geçen yılki gibi değil gözünüz korkmasın)

  Sizden ricam en azından Şubata kadar Biraz LYS ağırlıklı çalışmanız.

  Şubat ayı itibari ilede YGS nin sözel kısımları için hazırlayacağım özetler elinizde olacak. (özetlere sadece lys paketini alan kişilerde ulaşabilecek).

  Görüşmek Üzere.